دانلود پروژه کارتوگرافی در محیط GIS Reviewed by Momizat on . دانلود مقاله ورد در مورد کارتوگرافی در محیط GIS برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید : [purchase_link id="7653" style="button" color="green" text="خرید و دانلود دانلود مقاله ورد در مورد کارتوگرافی در محیط GIS برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید : [purchase_link id="7653" style="button" color="green" text="خرید و دانلود Rating: 0

دانلود پروژه کارتوگرافی در محیط GIS

دانلود پروژه کارتوگرافی در محیط GIS

دانلود مقاله ورد در مورد کارتوگرافی در محیط GISبرای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های مهندسی معماری، نقشه کشی و گرافیک ، با عنوان کارتوگرافی در محیط GIS  ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید.


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله کارتوگرافی در محیط GIS ، اینجا کلیک کنید . 


مشخصات این مقاله :

عنوان: کارتوگرافی در محیط GIS

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: ۱۰ (فونت ۱۴)

منابع و ماخذ: ندارد

شماره پروژه: w2015


 

 فهرست مطالب :

چکیده
برخی از محدودیت های کارتوگرافی در محیط های سیستم اطلاعات جغرافیایی
برخی از ابعاد طراحی نقشه در محیط GIS
آموزش کارتوگرافی آلکاس
نتیجه گیری

 


چکیده و مقدمه :


چکیده
تصاویر و سنگ و صخره ای که انسان باستان از خود به جا گذاشته است، آغاز و ظهور رشته کارتوگرافی بوده است. نخست کارتوگرافی به طور تدریجی طی چندین قرن به وجود آمد. این رشته که متاثر از پیشرفت های علمی و فناوری بود به سرعت از دوره های اکتشاف و ابتکارات و اختراعات علمی رشد که و در قرن بیستم به کمال خود رسید. تحقیق و پژوهش منجر به بهبود تولیدات( نقشه ها)ی مربوط به یک رشته خاص شدند. این رشته به طور تدریجی تبدیل به یک رشته تهیه نقشه خودکار شد. به همین طریق، یک زبان کتبی تحت برخی قوانین خاص کنترل شد از این رو کار توگرافی احتد تاثیر قوانین و گرامر کارتوگرافی بود که به ارتباط گرافیکی کارامد دست پیدا کرد. لذا هر کسی که خواهان نقشه بود با متخصصان یعنی کارتوگرافان مشورت می کرد چرا که این افراد این اصول و قوانین را به خوبی می دانستند طوری که یک پزشک به خوبی از درد مریض خود آگاه است. توسعه فناوری سیستم اطلاعات جغرافیایی منجر به تنزل نقش بالای کارتوگرافی شد با این حال آن را به شکل نوینی در آورد که انسان قرن بیستم به خوبی از آن بهره می برد. در حال حاضر کار توگرافی یکی از ابزار های مهم سیستم اطلاعات جغرافیایی است گه در یکی از وظایف و کار کرد های مهم آن نقشه سازی است. از آن جا که افراد بسیاری در حال حاضر از سیستم اطلاعات جغرافیایی بهره می برند، به این معنی است که افراد بیشتری در طراحی نقشه و تولید آن نسبت به قبل مشارکت دارند.StatMap Web این پیام را در اینترنت ظاهر کرده است: نقشه ها یک شیوه مهم تشریح و تحلیل اطلاعات آماری می باشند با این حال آن ها بایستی به طور مناسبی طراحی شوند. این خود می تواند بسیار موثر و کارامد باشد منوط به این که ما اقدام به انجام نقشه یابی دسکتاپ کنیم و این که سیستم های اطلاعات جغرافیایی به ندرت کمک زیادی را در اختیار می گذارند. بیشتر بسته های نرم افزاری به ما امکان تولید نقشه های بد و گمراه کننده را می دهند. به علاوه کراک و ارملینگ ۱۹۹۷ مشاهده کردند که قوانین کارتوگرافی که برای ارتباط کارامد اطلاعات جغرافیایی لازم و کارامد می باشند بخشی از نرم افزار GIS نیستند. اکثریت قریب به اتفاق کار بران سیستم اطلاعات جغرافیایی در طراحی و استفاده از جی ای اس بدون داشتن آموزش کافی در طراحی کرافیک و یا تئوری های ارتباط کارتوگرافی متبحر می باشند. این موجب نگرانی و مسئله اصلی برای کارتوگرافی شده است. در این جا این بعد مورد مطالعه بررسی شده و گزینه هایی پیشنهاد می شود.

شکل۱: موقعیت ارتباطی سیستم اطلاعات جغرافیایی میان علوم تهیه نقشه با کارتوگرافی به صورت داده عای ورودی و مدول خروجی داده های یک سیستم اطلاعات جغرافیایی
۵- برخی از محدودیت های کارتوگرافی در محیط های سیستم اطلاعات جغرافیایی
افکنش ها، موضوعات، نماد سازی، تعمیم، مقیاس، لایه بندی و طراحی کلی نقشه ها همگی اجزا و مولفه های اصلی فرایند های ارتباط کارتوگرافی فعال و موثر می باشند. انجام این فرایند ها امروزه به کاهش و تنزل اصول اساسی مهم برای تهیه و درک نقشه ها همراه است.
یک اپراتور GIS که با اصول کارتوگرافی و تئوری های برقراری ارتباط جغرافیایی آشنا نیست ممکن است خروجی نقشه خود را از تصاویر و افکنش های غیر صحیح از کتاب خانه GIS انتخاب کند. به جای تشریح یک مقدار معادل، تصویر کانونی برای نشان دادن توزیع مکانی یک پدیده خاص در کشور در عرض های میانی، فرد ممکن است به آسانی یک روش مرکاتور را اتخاذ کند گه برای مناطق استوایی مناسب بود و به طور کارامدی می تواند توزیعات را در عرض های میانی نشان دهد. آن چه در این جا لازم به ذکر است این می باشد که یک طرح نقشه مناسب باید هدف نفشه را در نظر بگیرد و افکنش نقشه بر اساس اختلال یا توزیع خصوصیات جغرافیایی منطقه مورد نقشه برداری صورت گیرد. در واقع گاهی اوقات این کار برای تهیه یک افکنش عمودی از نقشه صورت می گیرد که به صورت ورودی به سیستم جی ای اس رقومی سازی می گردد.
همین وضعیت در خصوص انتخاب نماد های راهنما به خصوص برای زمین ریخت ها و خصوصیات خطی صادق است. اغلب محققان دارای چندین نمونه از خطوط زیگزاگ بر روی راهنماها ( انتخاب شده از راهنماهای اتوماتیک بر روی Arc View GIS) می باشند که با سطح نقشه هم خوانی ندارند( پیوست A) و Bernhardsen(1992, p. 221). انتخاب رنگ توسط بسیاری از اپراتور های سیستم اطلاعات جغرافیایی موجب ایجاد یک انحراف مهم از عملیات استاندارد کارتوگرافی شده است. کاربرانی که به رنگ های قوی مجذوب شده اند اغلب از این رنگ ها برای نشان دادن خصوصیات جغرافیایی استفاده کرده و و فراموش می کنند که رنگ های منطقه دارای اثرات غالب و مهمی بوده و ایجاد یک پیش زمینه مبهم برای نمایش خصوصیات خطی و نقطه ای علاوه بر متون موجود در برخی نقاط می باشند. به این طریق ابعاد ارتباطی چنین نقشه هایی بهبود داده نمی شوند. استفاده از رنک ها دارای ابعاد بسیاری است که می تواند بر شکل و شمایل نقشه ها تاثیر بگذارد. تنها تعداد معدودی از آن ها در این بحث مورد بررسی قرار گرفته اند. بسیاری از نقشه های موضوعی به خصوص آماری از رنگ ها برای شناسایی مناطق و مقادیر آن ها بهره می برند. به دلایل کاربردی( برای مثال ارجاع شود به Balsinhas2001, pp. 28-31)), یک نقشه ترسیم شده بر روی یک مانیتور، و رنگ های آن از نقشه های مشابه پرینت شده بر روی یک کاغذ متفاوت تر به نظر می رسد.


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.
ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مکاله می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا