دانلود پروژه خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی Reviewed by Momizat on . دانلود مقاله ورد در مورد خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید : [purchase_link id="7975" style="bu دانلود مقاله ورد در مورد خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید : [purchase_link id="7975" style="bu Rating: 0

دانلود پروژه خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی

دانلود پروژه خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی

دانلود مقاله ورد در مورد خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های مهندسی برق، مکانیک سیالات و شیمی ، با عنوان خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان:خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: ۲۶  (فونت ۱۴)

منابع و ماخذ: ندارد

شماره پروژه:w2044


 

 فهرست مطالب :

چکیده
مقدمه
مزايا :
رفتار عایقی گازها:
خواص عمومی گاز SF6:
ویژگی ها و موارد قابل توجه ترانسفورماتورهای گازی:

تشکیل یون منفی:
یونیزاسیون حرارتی:
یونیزاسیون در سطح الکترودها:
تخلیة الکتریکی در گازها
بریکرهای خلاء
بریکرهای روغنی
بریکرهای هگزا فلوئورید گوگرد (SF6)
مكانيزم عمل كليدهاي فشار قوي
کلیدهای گازیSF6:
خواص خاموش کنندگی:

سایر خواص فیزیکی:
ثابت دي الكتريك SF6
اثر ميزان رطوبت در گاز SF6
مزاياي بريكرهاي گازي


چکیده و مقدمه :

 چکیده
گاز SF6 به طور گسترده ای در تجهیزات برق  و الکتریکی نظیر  مدار های شکن و  مبدل ها به دلیل خصوصیت عایقی بالای  خود و نیز خصوصیات تداخلی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال  از سال ۱۹۹۷، SF6 یک گاز گل خانه ای را تحت محدودیت های انتشاری در COP3 طراحی کرده است( سومین جلسه کنفرانس  احزاب کنوانسیون  تغییر  اقلیم امریکا) طوری که یک گاز عایق کننده جدید به عنوان   جایگزین SF6 مطرح شده است. در این تحقیق، استفاده از گاز دی اکسید کربن پر فشار  هم به عنوان عایق  با تاکید بر  ابعاد زیست محیطی مطرح شده است. داده های عایق برای گاز عایق گننده بر اساس  تابلو های علیق گاز متشکل از موارد زیر بدست امدند: خصوصیات تجزیه عایق تحت شرایط تمیز و ۲- خصوصیت تجزیه عایق با  آلودگی ذره ای متالیک. پارامتر های این مورد  بر گرفته از دیدگاه واقعی  بودند طوری که گاز پر فشار ۲ مگاپاسکال  با اندازه الکترود دارای سطح موثر، زبری سطحی مشخص و طول ذره متالیک معین استفاده شد که در پایه الکترود gis قرار داشت. در نتیجه؛آزمایشات با استفاده از این پارامتر ها خصوصیات عایق را برای گاز دی اکسید کربن پر فشار نشان دادند و این که پالس های صاعقه  و نیز SF6GIS در نظر گرفته شدند. لزوم  استفاده از روش هایی برای مهار pd تحت ولتاژ ac و نیز لزوم محدود سازی ذرات خارجی حول رسانای مرکزی و  اسپیسر های عایق نیز تشخیص داده شد.
 لغات کلیدی: گاز عایق، جایگزینSF6، گاز دی اکسید کربن، تابلوی عایق گاز، خصوصیات تجزیه عایق، شرایط پاک، ذرات فلزی
مقدمه
SF6 برای تجیهیزات برقی از سال ۱۹۶۰ به دلیل عایق برتر و خصوصیات تداخلی ایده ال در نظر گرفته شده است.  امروزه، گاز SF6 به طور گسترده در تجهیزات متغیر از چندین کیلوات تا طبقه ehv  جی آی اس، GCB، و   خطوط انتقال عایق گاز GIL استفاده می شود. از سال ۱۹۸۰ میلادی، مطالعات زیادی برای یافتن گاز جایکزین SF6 صورت گرفته است ولی   گاز های فوق نتوانسته اند نسبت به این گاز برتری پیدا کتتد  طوری که خصوصیاتی نظیر عایق، نقطه چوش و سمیت  نتوانسته است معیار های خوبی این گاز ها را براورده کند. گاز۶ SF  در صنعت برق، به عنوان يك ماده عايقي در تجهيزات فشار قوي و در سطوح ولتاژ بالا بسيار كاربرد دارد.اگرچه SF6 خالص به لحاظ شيميايي خنثي مي باشد، اما در عين حال يك گاز گلخانه اي قوي با يك شبكه مولكولي است كه خواص آن در شرايط گرما، بسيار فراتر از دي اكسيد كربن خواهد بود. علاوه برجنبه هاي زيست محيطي، از جهت اقتصادي نيز، نشتي گاز SF6 گران تمام شده و هزينه تعويض آن بسيار زياد مي باشد.   روشهاي رايج براي بازرسي نشتي SF6 ، شامل استفاده از صابون است كه با اين عمل، در صورت وجود نشتي، حبابهاي گاز در محل نشتي ظاهر مي شوند و بدين ترتيب نشتي تشخيص داده مي شود.
اين روش نسبتا” زمان بر بوده و بدليل اينكه لازم است تا تجهيزات مورد بازرسي بي برق گردند، پر هزينه مي باشد.
اخيرا” مؤسسهEPRI  براي تشخيص نشتي گاز ۶SF ، روش جديدي مبتني بر استفاده از دوربين “GasVue”،براي انجام بازرسي در محل تجهيزات ارائه نموده است. دوربين ليزري“GasVue” يك فناوري جديد در بازرسي و آشكار سازي نشتي گاز ۶SFمي باشد. اساس كار اين دوربين بر تركيب Co2laser (قسمتي كه طول موجهاي مادون قرمز را براي جذب و شناسايي ۶SFهماهنگ مي نمايد)با يك سيستم تصويري مادون قرمز مي باشد و بدين ترتيب، امكان مشاهده نشتي SF6 كه براي چشم غير مسلح و ديگر تجهيزات بازرسي بصري، غير محسوس است، فراهم مي گردد.  


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.

 


ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مکاله می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا