دانلود پروژه کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در اختلال طیف درخودماندگی


دانلود مقاله ورد در مورد کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در  اختلال طیف درخودماندگی


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :


توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های پزشکی و طب سنتی ، با عنوان کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در  اختلال طیف درخودماندگی ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در  اختلال طیف درخودماندگی، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان:کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در  اختلال طیف درخودماندگی

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 12 (فونت 14)

منابع و ماخذ: ندارد

شماره پروژه: w2047


 

 فهرست مطالب :

چکیده
روش ها
مقدمه
تایید اخلاقی
روش ها
نمونه های مورد مطالعه
تصادفی سازی و تخصیص پنهان
مداخله
ارزیابی ارزیاب  نامطلع
اثرات جانبی
تحلیل آماری
نتایج
خصوصیات معیار
اثرات بالینی


چکیده و مقدمه :

 چکیده:
 هدف: رویکرد درمانی طب سنتی چینی در اختلال طیف در خود ماندگی یک روش کارکردی است. برای مطالعه کارایی، ایمنی و کارکرد مغز در استفاده از طب سوزنی زبان در کودکان با اختلال طیف در خود ماندگی بایستی بررسی شود.
روش ها: 21  پسر بچه با اختلال طیف درخودماندگی( 3 تا 16 ساله)، به طور تصادفی در گروه TAC( TAC، n= 12،  با دریافت روزانه TAC به مدت 8 هفته)، یا شاهد (C:n=9;  بدون طب سوزنی) قرار گرفتند.  شاخص های برایند اولیه شامل  چک لیست ارزیابی درمان خوددرماندکی، شاخص رشد زبان رینل، تست تست بازی نمادین (SPT)، شاخص استقلال کارکردی برای کودکان(WeeFIM)،
قالب جهانی بالینی (CGI) مقیاس و متابولیسم FDG مغزی توسط PET بودند.
نتایج: بهبود  و پیشرفت معنی داری در بخش  سخنوری ATEC( )، خودپایی WeeFIM( P=0.021)، حوزه شناختی WeeFIM( P=0.001) و نمره کل WeeFIM(p=00.1) در گروه TAC در مقایسه با گروه C بود. تفاوت معنی داری در پاسخ بالینی مثبت بین  هر دو گروه در معیار های زبان، کارکردی و قالب والدی و متابولیسم گلوکز مغزی با استفاده از معیار های ROC نشان دادند. هیچ گونه رابطه معنی دار  متابولیسم گلوگز PET با پاسخ بالینی مشاهده نشد. هیچ یک از کودکان اثرات جانبی نشان ندادند.
نتیجه گیری” دوره کوتاهTAC می تواند کارکرد های خاص را در کودکان با اختلال خود درماندگی به خصوص عملکرد زبانی و شناختی بهبود بخشد. هیچ گونه ارتباط آماری معنی دار  متابولیسم گلوکز PET با پاسخ معنی دار دیده نشد. مقیاس بزرگ تر با  اندازه نمونه بیشتر کارازمایی بالینی باید برای بررسی های زیاد در نظر گرفته شود.
1-مقدمه
اختلال طیف خوددرماندگی  یک اختلال  نموی عصبی است که بر زبان، تکلم، معاشرت اجتماعی و رفتار اثر می گذارد. خود درماندگی یک اختلال غیر همگن می باشد و درمان های رایج مورد استفاده، ترکیبی از برنامه نویسی آموزشی پشتیبانی و و تخصصی، آموزش ارتباط، و مداخلات  روانی اجتماعی، رفتاری و  رشدی می باشند با این حال  در خصوص بهترین درمان هیچ گونه توافق کلی وجود ندارد زیرا تغییرات زیادی در شواهد و محکم بودن ادله وجود دارد که متغیر از نبود شواهد  قدیمی و عدم معتبر بودن شواهد فعلی است.
 در طب سوزنی سنتی چینی، تقریبا 400 نقطه طحالی بر  روی سطح بدن با  کاکرد های مختلف ارتباط دارند. طب سوزنی در چین به مدت بیش از دو هزار سال کار برد داشته است. برخی نقاط در زبان  در ارتباط با اندام های مختلف، و کانال های انرژی برای خوددرماندگی استفاده شده اند. مفهوم اندام و کانال های انرژی در مدل tcm پایه و اساس بهبود رفتار، شناخت و  تکلم در کودکان مبتلا به خود درماندکی شناخته شده اند.


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *