دانلود پروژه جریان سنج های وزنی کوریولیس Reviewed by Momizat on . دانلود مقاله ورد در مورد جریان سنج های وزنی کوریولیس برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید : [purchase_link id="7724" style="button" color="green" text="دانلود و دانلود مقاله ورد در مورد جریان سنج های وزنی کوریولیس برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید : [purchase_link id="7724" style="button" color="green" text="دانلود و Rating: 0

دانلود پروژه جریان سنج های وزنی کوریولیس

دانلود پروژه جریان سنج های وزنی کوریولیس

دانلود مقاله ورد در مورد جریان سنج های وزنی کوریولیس


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های مهندسی شیمی و مکانیک سیالات ، با عنوان جریان سنج های وزنی کوریولیس ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله جریان سنج های وزنی کوریولیس ، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: جریان سنج های وزنی کوریولیس

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: ۲۶ (فونت ۱۴)

منابع و ماخذ: دارد

شماره پروژه: w2025


 

 فهرست مطالب :

محدودیت های CMFs
اصول و تئوری اندازه گیری
اصول
تئوری
طراحی CMF
اشکال هندسی لوله
سنسور ها
سنسور های دمایی
اثرات بر روی خواندنCMF
دما
فشار درون خطی
نصب
ارتعاش
رطوبت
سرعت سیال
اندازه گیری های گازی
جریان دو جزیی(دو فازی):
خوردگی، فرسودگی
مزیت های CMFs
جریان سنج های وزنی کوریولیس

 


چکیده و مقدمه :

 

۲- جریان سنج های وزنی کوریولیس
متغیر های اندازه گیری شده جریات وزنی، جریان حجمی، چگالی و دما
اندازه ها ۱٫۲۵ تا ۱۰ اینچ( ۱ تا ۲۵۰ میلی متر)
دامنه جریان ۰ تا ۶۳۰۰۰ پوند بر دقیقه( ۰ تا ۲۸۳۰۰ کیلوگرم بر دقیقه)
سیالات مایعات، مواد آبکی، گاز ها( تحت فشار، فشار پایین، غیره)، گاز های مایع ترکیبات مایعات غیر گازی
سیگنال خروجی فرکانس خطی، آنالوگ، دیجیتال(HART, Profibus, FOUNDATION-fieldbus،Modbus,،پالس پیمایشی، نمایش، خروجی های زنگ، پروتوکل های ویژه تولید کننده)
فشار عملیاتی: بستگی به اندازه و رتبه بندی حاشیه دارد: ۱۴۰۰ PSIG (100 bar) رتبه بندی استاندارد غالب: ۵۰۰۰ PSIG (345 bars) رتبه بندی فشار بالای غالب
افت فشار کارکرد جریان، ویسکوزیته، و طراحی، متغیر از جریان پایین ((<0.1 PSIG, 10 mbar)) تا نسبتا بالا(۲۲ PSIG تقریبا ۱٫۵ بار).
دمای عملیاتی: بستگی به طراحی دارد:-۶۰ تا ۴۰۰ فارنهایت( -۵۰ تا ۲۰۰ درجه) استاندارد غالب، ۳۲ تا ۸۰۰ فارنهایت( ۰ تا ۴۲۶ درجه)، نسخه های ویژه با دمای بالای مورد استفاده برای کاربرد های کرایوژنیک
مواد ساخت و ساز: فولاد ضد زنگ،Hastelloy، تیتانیوم، مواد ویژه نظیر تانتالیوم، زیرکونیم و سایرین موجود می باشند.
عدم صحت: ±۰٫۱%+ ( افست صفر/سرعت جریان وزنی) ضرب در ۱۰۰ درصد
نقطه جبران صفر بستگی به اندازه و طراحی جریان سنج برای یک اینچ با سرعت جریان ماکزیمم ۶۵۰ پو.ند بر دقیقه (۱۸۰۰۰ کیلوگرم بر ساعت) دارد، نقطه جبران صفر معمولا ۰٫۰۴ پوند بر دقیقه ( ۰٫۹ کیلو گرم بر ساعت) است که کم تر از ۰٫۰۱ درصد ماکزیمم جریان است.
مقدار معمول: ۰٫۱۵ درصد درون دامنه ۱۰:۱ از سرعت جریان فول مقیاس (fs) و ۱ درصد درون دامنه ۱۰۰:۱ از FS
تکرار پذیری: مقدار معمول: ۰٫۰۷۵ درصد در دامنه ۱۰:۱ از FS و ۰٫۵ درصد در دامنه ۱۰۰:۱ از FS
دامنه پذیری بیش از ۱۰۰:۱

در سال های اخیر علاقه و توجه وافری به جریان سنج های وزنی کوریولیس (CMFs) معطوف گردیده است. بازار (CMFs) روز به روز در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی و ۱۹۹۰ رشد پیدا کرد. امروزه (CMFs) به طور گسترده ای در بسیاری از زمینه های صنعتی پذیرفته شده است و عملکرد آن ها به طور گسترده ای افزایش پیدا کرده است. یکی از مزیت های ویژه (CMFs) این است که آن ها قادر به اندازه گیری مستقیم جریان وزنی واقعی است در حالی که دیگر انواع تنها جریان حجمی را اندازه گیری می کنند. صحت بالا و دامنه پذیری (CMFs) دیگر دلیل افزایش سرعت رشد و پذیرش توسط صنعتی می باشد. واحد های قابل دسترس تجاری حاکی از وجود طیف وسیعی از طرح ها نظیر تک لوله، لوله مضاعف، لوله خمیده و لوله مستقیم می باشند. چون (CMFs) هایی وجود دارند که از مواد مختلف لوله ای در آن ها استفاده شده است( فولاد ضد زنگ،Hastelloy، تیتانیوم، زیرکونیم، تانتالیوم و لوله های خطی)، آن ها را می توان برای همه انواع مایعات و یا گاز ها مورد استفاده قرار داد. CMFs ها رایج ترین مواد در صنایع تولید غذا و مشروبات، شیمیایی و دارویی و به طور فزاینده گاز و نفت می باشند.
اصول و تئوری اندازه گیری
اصول
جریان سنج های وزنی کاریولیس توانایی اثبات شده ای در ثبت جریان وزنی کل بهتر از ۰٫۱ درصد برای آب در سرعت های متوسط دارد. هر دستکاه کوریولیس ضریب واسنجی خاص خود را دارد که بستگی به تنها داده های هندسی و خواص مواد لوله دارد. بنابراین فاکتور و ضریب واسنجی مستقل از خواص سیال است. اصول اندازه گیری CMFs بر اساس نیروی کوریولیس است که در سیستم های دوار و نوسانی(ارتعاشی) ظاهر می شود. چنین سیستم ارتعاشی در شکل ۲-۱۱ الف برای لوله مستقیم نشان داده شده است. این لوله توسط یک نیروی خارجی برانگیخته می شود. فرکانس برانگیختگی در فرکانس طبیعی لوله قرار می گیرد که انرژی مورد نیاز برای ارتعاش را به حداقل می رساند. معادله کلی نیروی کوریولیس است که جریان وزنی و بردار چرخش است.

 


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مکاله می باشد و هرگونه کپی برداری از آن ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. طراحی توسط بیگ تم

بازگشت به بالا