دانلود پروژه بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده


دانلود مقاله ورد در مورد بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده

 

 


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :


توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های زیست شناسی، پزشکی، هماتولوژی یا خون شناسی و علوم حیوانات آزمایشگاهی ، با عنوان بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان:بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات:25  (فونت 14)

منابع و ماخذ: ندارد

شماره پروژه: w2040


 

 فهرست مطالب :

مقدمه
رشدشناسی سلول های بنیادین اولیه و نهایی
القا و مهاجرت سلول های بنیادین خونسازی و نمونه ها
خونسازی کیسه ی زرده در جنین
پرندگان
دوزیستان
ماهی
خونسازی پشتی
تکامل خونسازی و اندوتلیالی
مطالعات درمورد مهره داران پایین تر
مطالعات خون سازی در ژنوپوس
خلاصه


چکیده و مقدمه :

 پیدایش مبهم سلول های بنیادین  خونسازی در طول رشد اولیه ی ستون فقرات ، محققان بسیاری را برای چندین قرن فریفته است. مراحل ملکولی که به خونسازی جنینی منجر میشود برای مشخص شدن باقی میمانند ، اگرچه مطالعات اخیر وقایع اولیه  و الگوهای مهاجرت را که برنامه ی خونسازی را منظم میکند ، شروع کرده اند . این مقاله سابقه ی تاریخی بیولوژی رشدی خونسازی ستون فقرات  را فراهم و سیستم ها و روش هایی را تاکید میکند که برای بررسی تنظیم سلول بنیادین خونسازی درطول تکامل جنین استفاده میشوند .
رشدشناسی سلول های بنیادین اولیه و نهایی
در طول رشد ستون فقرات ، محل خونسازی تغییر میکند . همانطور که جمعیت های جدید سلول های بنیادین پدیدار میشوند . در رشد پستانداران ، سلول های بنیادی به طور مداوم کیسه ی زرده دور جنین ، کبد جنینی ، طحال ، مغز و استخوان فرد بالغ   را اشغال میکنند . عواملی که لانه گروی  را در مکان های خونسازی تنظیم میکنند ، شناسایی نشده اند ، هنوز بندهای پایین تر برخی اطلاعات را در مورد این فرآِند فراهم میکنند.  BM ابتدا در تکامل تدریجی به عنواان مکان خونسازی فرد بالغ از طریق دوزیستان خاص   استفاده میشود .
تغییرات فصلی میتواند باعث تغییر در مکان های خونسازی در برخی دوزیستان   احتمالا به علت تغییرات در سطوح گردش استروئید شود . اگرچه کیسه زرده جنینی ، کبد جنینی ، طحال ، و BM مکان های شایع خونسازی در بسیاری ا زمهره داران هستند ، کاربدرشان مورد نیاز نیست ، و برخی ارگانیسم ها ویژگی های منحصر به فرد این مکان های خونسازی را نشان داده اند . مرغ از کبد جنینی به عنوان ارگان اصلی اریتروپوئتیکی استفاده نمیکند اما در عوض تشکیل خون را روی کیسه زرده دور جنینی و در مناطق  حاویه ای نگه می دارد تا زمانی که خونسازی BM برقرار شود . در برخی ارگانیسم ها خون سازی در مکان های غیر عادی  مانند تخمدان ، بیمنه ها ، غده های فوق کلیوی ، پرده های درونی دل رخ میدهد . بنابراین سلول های بنیادین خونسازی  دارای توانایی مهاجرت درون ارگانیسم ها به یک منطقه هستند که وجودشان را حمایت خواهد کرد و به تفکیک متعاقب اجازه میدهد .
در مطالعات اولیه ی خون سازی ،  یک مدل مطرح میشود که در آن سلول های بنیادی خونسازی جنینی و بالغ از سلول های بنیادی حون جنینی اصلی مستق میشوند که کیسه زرده اولیه دور جنین را اشغال میکنند ( شکل 1 – بالا ) در این مدل ، سلول بنیادین کیسه زرده به مکان خونسازی جنینی مهاجرت یا گسترش می یابد ، مانند کبد که در اینجا این برنامه ی جنینی را بر  اساس تفکیک گسترش میدهد . بانابراین فعالسازی برنامه ی جنینی یا بالغ به تنظیم استنسافی بستگی دارد  که میتواند از طریق راهنمایی محیطی به کار برده شود .
اگرچه این مدل درخواست های مشخصی دارد ، مطالعات دیگر نشان میدهند که سلول های خونی جنینی یک جمعیت متفاوت از سلول هارا از سلول های خونسازی جنینی نشان میدهند ( جدول 1 ) . برای مثال ، اریتروسیت های جنینی از نظر شکلی بزرگ ، جمع شده هستند و سیتوپلاسم بسیار زیادتری  از سلول های خونی جنینی بالغ دارند . سلول های خونسازی جنینی تقریبا به تبار اریتروئیدی در محیط طبیعی محدود میشوند ، اگر چه این ممکن است تا حدودی به علت ویژگی های میکرومحیط خونسازی باشد . سلول های جنینی به طور ثابت  در طول زمان رشد در حال گسترش هستند  و برای دوره های زمانی بسیار طولانی برای تفکیک ، متوقف نمیشوند ، در حالیکه سلول های بنیادین  خونسازی جنینی و بالغ در G0 برای دوره های زمانی بسیار زیاد باقی می مانند و فقط به طور موقعیتی فعال میشوند ، رمانیکه مورد نیاز هستند . در پایان ، سلول های خونسازی جنینی ، و بالغ ، هرکدام گلوین های متفاوت را ترکیب میکنند . این تفاوت ها مدلی را نشان میدهند  .
( شکل 1 – پایین ) که در آن سلول های بنیادین جنینی (اولیه ) و جنینی یا بالغ ( نهائی ) به طور متمایز در اوایل رشد مشتق میشوند . نتیجه در طول اولیه نهائی مطرج میکند که تغییر گلوبین از طریق تغییرات در جمعیت های سلول به جای اتفاقات استنتاجی ، کنترل میشوند .
القا و مهاجرت سلول های بنیادین خونسازی و نمونه ها
سلول های بنیادین خونسازی از میانپوست ( مزودرم ) شکمی مستحق میشوند .
برای درک وقایع اولیه که به خونسازی جنینی منجر میشود ، درک تشکیل الگگوی بنیادین اولیه  جنین لازم است . مطالعات کلاسیک  در بیولوژی رشدی از دوزیستاان برای بررسی تکامل جنینی ، استفاده کرده اند ( شکل 2 و 3 و 6 ) و اصول اصلی رشد جنینی در ارگانیسم های بالاتر حفظ میشوند . تخم ژنوپوس  بارورنشده شامل یک قطب حیوانی ( نیم کره ی بالا از طریق قرارداد ) و قطب گیاهی ( نیم کره ی پایین است ) . بعد از باروری ، محور پشتی جنین در سمت  مخالف نقطه ورود اسپرم حاصل خواهد شد ، و با پایه ی 32 سلول ، یک سلول شکمی برای  تبدیل شدن  به خون مقدر میگیردد . ( بلاستومر 4 ) . وقایع اولیه خونسازی منحصرا از طریق تعیین کننده های مادری ته نشست شده در  تخم در طول تشکیل و تکامل تخم مشخص میشوند .


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *